Nars Light Reflecting Setting Powder - Pressed / Preslenmiş Işık Yansıtıcı Sabitleme Pudrası

Nars Light Reflecting Setting Powder - Pressed / Preslenmiş Işık Yansıtıcı Sabitleme Pudrası

Nars'ın Light Reflecting Setting Powder  - Pressed / Işığı Yansıtan Transparan Pudrasını Bir de İrem'in Notları'ndan Okuyun. 

Bu ürün her kişinin kendi cildine göre özel bir aydınlatma efekti sağlamayı vadediyor. Şu ana dek bu pudradan şikayetçi tek kişi görmedim; taşlaşma problemi yaşamış bir azınlık dışında...

Bu ürünle ilgili en dikkat çekici bilgilerden biri pudranın ışıltılı ama gerçekten simsiz olması. Gözle görülür ışıltılar barındırdığı söylenebilir. Ama bunlar cilt üzerinde görünmüyor. Parmaklarınızı ürüne sürterek biraz ışığa doğru tutunca o minicik taneciklerle karşılaşabilirsiniz. Yüzümüze sürünce nereye gidiyorlar, bilemiyorum.

İlk sürüşte pudrayı hafif hafif tenimde görüyorum. Yani daha sürer sürmez "yok gibi" değil bana kalırsa.  Ama kısa süre sonra pudra gidiyor ve gerçekten taze bir cilt görünümü geliyor.

Taze kelimesini önemsiyorum. çünkü pudralardan sabitleme, matlaştırma ve hatta aydınlatma gibi beklentilerimiz var. Bunlar karşılanması kolay beklentiler değil. Çok fazla pudra bunları sağlarken donukluk, maske görüntüsü, çizgileri belirginleştirme gibi istenmeyen etkileri de yüzümüze taşıyor. Bu pudra bu konularda bizi hayal kırıklığına uğratmıyor.

Pudrayı sürer sürmez gerçekten yüzünüzde olduğundan daha pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkıyor. Bunun sebebi işte o gördüğümüz ama aslında görmediğimiz ışıltılar. Pudra ışığı yansıttığı için yüzdeki gölgeler ve dolayısıyla girinti-çıkıntılar çok daha az görünür hale geliyor. İşin büyüsü burada. Aynı etki sayesinde gözenekleri belirginleştirme ya da çizgileri ve hatları ortaya çıkarma sorunu da yaşatmıyor.

Eksi yönlerinden bahsetmek istersek eğer çok uzun sürmeyecektir. İlk kullanmaya başladığımda taşlaşma sorunu yaşayacağımı sandım. Kullandıkça pudranın üzerinde lekeli bir tabaka oluşuyor. Fırçaya bulaşan likit ve krem ürünler pudraya naklediliyor. 

Burda küçük bir püf noktası verebilirim.

Gerekirse pudranın üzerini kuru bir peçeteyle hafif hafif silerseniz, üst tabakayı kolayca söküp atarsınız. Biraz ürün israfı olmuyor mu, derseniz, cevabım: evet. Ama taşlaşan bir pudranın hiç kullanılamayacağını hesaba katacak olursak bu yöntem pudranızın ömrünü uzatacak.

Ben ürünü gün içinde tazeleme gereği duyuyorum ama ciddi bir parlama yaşadığım söylenemez. Yağlı ciltli olanların tazeleme ihtiyacı duyma olasılığı olduğunu notlarımız arasında almak gerekir.

Fiyatı Şu anda 275,00 TL

Nars mağazaları, Sephora’lar, Sephora online mağaza ya da makyajtrendi.com'dan satın alabilirsiniz.

Irem Erzü