Evinizin Üyesi Bepanthol Krem

Evinizin Üyesi Bepanthol Krem

Birçok evin olmasa olmazlarından biri haline  gelen Bepanthol kremin ne için kullanıldığını biliyor musunuz? Neler için diye sormak daha doğru. Çünkü pek çok cilt sorununa karşı bu krem tek başına kurtarıcınız olabilir.

Cildimiz vücudumuzdaki en büyük organ. Günlük koşuşturma için de çok dikkat etmesek de cildimizdeki en küçük sorun günün sonunda bizi mutsuz etmeye yeter. Sorunlu bir cildiniz yoksa bile esnek ve rahatlamış bir cilt günün yorgunluğunu siler götürür. Onu ailemizin bir üyesi yapan da 7'den 70'e her yaşa ve her cilt tipine uyması.

Bebanthol cilt bakım kremi en temel sorunlardan izlere, çatlaklara yanıklara kadar hemen her problemde kullanılabilecek bir ürün. Çünkü en önemli işlevlerinden biri cilt bariyerini korumak. Cildimizi ve cilt yüzeyindeki sorunları dış etkenlere karşı çepeçevre sarıyor.  Bunu içeriğindeki Provitamin B5 sayesinde gerçekleştiriyor.

Bebanthol cilt bakım kremi nerelerde kullanılır, nasıl etki gösterir, kimler nasıl kullanmalı bir bakalım.

Nemlendirmede etkilidir. Cilt bakımı için günlük nemlendirici olarak tercih edebilirsiniz.
Sivilce ve yara izlerinin iyileşmesine yardımcı olur. Düzenli kullanımda izlerinizin hafiflediğini gözlemleyebilirsiniz.
Kırışıklık karşıtı önlem almak için Bepanthol cilt bakım kremi cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Var olan kırışıklıkları hafifletir. Yenilerinin oluşmasına engel olur.
Şehir hayatının getirdiği sağlıksız ve kirli hava koşulları ve aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havanın cildimizdeki etkilerini azaltır.
Ciltteki renk eşitsizliklerini giderir.
Mat cildinizi canlandırır ve parlatır.
Kuruyan, çatlayan cildinizde kullanabilirsiniz. Bebanthol krem tüm vücutta kullanılabileceği gibi soğuktan çatlayan ellerimizde harika sonuçlar verir. Daha genç ellere sahip olmanızı sağlar. Topuklarda oluşan çatlakları önler. Hafifletir ve iyileşmesine yardımcı olur.
Cildin kararan bölgelerinde kullanabilirsiniz. Özellikle dirseklerde ve dizlerde sürtünme yüzünden oluşan kararmalarda etkilidir. Bu bölgelerdeki kuruluğa da çare olacaktır.
Yanıklarda, tahriş ve kızarılıklarda kullanabilirsiniz. Cildimiz böyle durumlarda daha çok korumaya ihtiyaç duyar. Bepanthol cilt bakım kremi bu gibi durumlarda imdadınıza yetişir. Daha kolay bir iyileşme süreci geçirirsiniz.
Pişiklerde, yatan hastaların cilt bakımında, saç ekimi yaptırdıktan sonra ve daha birçok alanda önerilmektedir.
Bepanthol krem ağır bir yapıya sahip değildir. Ancak emilimi kuru ciltlerde daha kolay olacaktır. Yağlı cilt tipleri için de uygundur.
Bebeklerde kullanılmasında sakınca görülmemekle birlikte yine de hassas bir konu olduğu unutulmamalıdır.
Özellikle açık yaralarda veya yatan hasta bakımında kullanılmadan önce bir uzmana danışılması gerekir.
Bepanthol kremin bu kadar yaygın kullanım alanı olması ve çok seveninin olmasının altında içeriği yatıyor. Provitamin B5 sayesinde cildi destekleyen Bepanthol cilt bakım kremi renklendirici, parfüm ve paraben gibi zararlı içerikleri kullanmıyor.
Bepanthol kremin losyon, dudak kremi, onarıcı bakım kremi gibi farklı çeşitlerini bulabilirsiniz. Temel olarak aynı etken maddelerini kullanırlar ancak yoğunluk bakımından farklılık gösterirler.
Eczanelerden temin edebileceğiniz Bepanthol kremi reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Güvenilir olmasına karşın bir uzman görüşü almayı unutmayın.