Maybelline New York Snapscara Maskara - Black Cherry - Koyu Mürdüm

Maybelline New York Snapscara Maskara - Black Cherry - Koyu Mürdüm

Kolay temizlenen bir maskaraya bakışınız nasıl olur? 

Rimel makyajı makyaj yapan bir ürün. Belki rujla bir kıyas götürür ama kirpiklerinize rimel sürdüğünüzde artık makyajlısınızdır. Yine de hepimiz zaman zaman “yokmuş gibi” makyaj yapmak istiyoruz. Birazcık görüntüyü kurtarsın, yeter, diyoruz. Günlük bir maskara fikri kulağa epey hoş geliyor. Kolay sürülecek ve kolay temizlenecek…

Makyaj yapmak kadar temizlemesi de bir mesele. Maybelline New York Snapscara Maskara kolay temizlenmesiyle ön plana çıkarılmaya çalışılıyor. Bu da akıllara başka bir soru getiriyor: bu maskara kolay çıkabiliyorsa kolay da akmıyor mudur?

Normal şartlarda maskaramızın akmasına sebep olabilecek birden fazla sebep bulunabilir. Ağlamak, terlemek, gözle temas… bunların yanında yüzümüze kullandığımız kremsi bir takım ürünler de var. Nereye gittiğiniz, kaç saat kaldığınız, maruz kaldığınız hava şartları ya da hareket düzeyiniz. Bunların her biri birer etmen. Dolayısıyla maskaranızı gününüze göre belirlemek gerekiyor.

Bazılarımız için makyaj bir rutin. Onsuz yapamayanlar olduğunu kabul etmek gerek. Evet ama her defasında takip eden bir temizleme rutini de var. Aslına bakarsanız ne her gün o kadar önemli ne de her  aktivite o kadar uğraşa ve vakte değer… Böyle düşündüğünüz anlar için Maybelline New York Snapscara Maskara, diyorum. Yakın bir akrabaya, arkadaşla çay-kahveye, çarşıya-pazara giderken ne diye takma kirpik etkisi gereksin ki?

Bu maskarayı ağır bir makyajda denemedim. Ağır bir makyaj için benzer ağırlıkta bir ürün kullanmak genel durum. Hafif hissetmek istediğiniz günlerde Snapscara size yeter. 

Gerçekten sür-çık bir ürün. Söylendiği gibi de kolay temizleniyor. Sadece rimel kullanacağınız bir günde tercih ederseniz akşam rutininizde yüzünüzü yıkarken maskaranızı da temizleyebilirsiniz.

Bu ürün kolay uygulanıyor, kolay kuruyor, sıradan bir günde akma yapacak bir formülde değil. Hem kirpiklerinizi hem de sizi yormadan “sıfır makyaj” görüntüsünden çıkaracak. Biraz hacim arayanlar siyahtan şaşmamalı. Genel olarak formülleri dolgunluk vermekten çok uzatma etkili. Topaklanmaması için iki kat arasında fazla beklemeyin. 

Mavi tutkunları mavinin her formu gibi buna da bayılacaktır. Tabii ki yapabileceklerinden fazlasını ummadan. Kirpiklerinizde romantik bir vurgu için Maybelline New York Snapscara Maskara - Black Cherry - Koyu Mürdüm rengini öneriyorum.


 

İrem Erzü