Fenty Beauty 'Geisha Chic'i Piyasadan Çekti

Fenty Beauty 'Geisha Chic'i Piyasadan Çekti

Rihanna’nın Fenty Beauty markası bir çok kişinin adını uygunsuz bulması sebebiyle koleksiyondanki bir aydınlatıcıyı piyasadan çekti.

Tartışma geçen hafta makyaj markasının Killawatt aydınlatıcılarının tonlarını isimleriyle birlikte piyasaya sürmesiyle başladı. Aralarından bir renk “Geisha Chic” ismini  taşıyordu.

Olumsuz tepkiler instagram’da adeta sel oldu. Birçok kişi bu ismi ırkçı olarak niteledi. Asya kökenli insanlara saygısızlık edildiği üzerine hemfikir birçok kullanıcı vardı.

Bir kişi, Geyşa kültürü açısından uygunsuz olan bu ismi yeniden düşünmenizin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum, yorumunu yaptı.


Bir başkası, Güzel bir parıltı yaratacak ama maalesef bu isim benim için fazla kırıcı, yorumunda bulundu.


Fenty Beauty yetkilileri olumsuz bildirimleri duymuş olacak ki çok geçmeden ürünün postlarını instagram sayfalarından çektiler.


Üründen şikayetçi olan bir Reddit kullanıcısına instagram üzerinden bir özel mesaj gönderildi; aydınlatıcının piyasadan çekildiğini doğruladılar. Kullanıcıya gönderdikleri yanıt sosyal medyada yayınlandı.

Rihanna fenty beauty geisha chic

Rihanna doğrudan “Geisha Chic” aydınlatıcısıyla ilgili tartışmalara yorum yapmadı, ancak daha önce makyaj anlayışında kapsayıcılık konusundaki kararlılığı hakkında konuştu: “Tonunu hala bulamayanları arıyoruz"


Kaynak: today.com