HOLLYWOOD TARZI DEKORASYON NEDİR? NASIL YAPILIR?

Dekorasyonda benzersiz ve özgün bir dokunuşun sırrı haline gelen Hollywood tarzı ev dekorasyonu, dramatik ve keskin çizgileri yaşam alanlarınıza misafir edecek. Hem çarpıcı hem de dinamik bir stil olan Hollywood tarzıyla herkesten daha farklı bir yaşam alanına siz de sahip olabilirsiniz. Peki Hollywood tarzı dekorasyon nedir? Hollywood stil ev dekorasyonu nasıl yapılır?

 

Güne başladığımız ve gün sonu huzur bulduğumuz evlerimizde her detayın kusursuz olmasına özen gösteririz. Hem kişisel zevklerimizin hem de işlevselliğin ön planda olduğu yaşam alanlarımızda kimi zaman farklı dokunuşlarla eğlenceli ayrıntılara yer veriyoruz. Klasik ya da minimal tarzlar yerine sıradanlıktan uzak bir stile şans vermek isterseniz size harika bir tavsiyemiz var! Her yönüyle asaletin tanımı haline gelen Hollywood stil ev dekorasyonuyla ihtişamı altın tepside sunan bir eve sahip olabilirsiniz. Gelin, bu stili birlikte yakından tanıyalım.

Hollywood Tarzı Ev Dekorasyonu Nedir?

asd

Viktorya tasarımının izlerini derinden hissedebileceğiniz Hollywood tarzı dekorasyonda, koyu renklerin göz alıcı cazibesi ön plana çıkmaktadır. Özellikle bu stilde parlak altın sarıları ve canlı kırmızılar sıklıkla tercih edilmektedir.

Farklı renklerdense tek bir renk paletine ağırlık verilen bu tarzda, metalik bitişli gri, siyah ve beyaz gibi tüm zamanların renklerine rastlayabilirsiniz. 

Daha sıcak bir bitiş oluşturmak isterseniz; bej, krem ve fildişi renklerini de kullanabilirsiniz.

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda renk kullanımı

Genel anlamda tek bir renk kullanarak; diğer renklerle ufak dokunuşlar sergileyebilirsiniz.

Hollywood Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

as

Sabit çizgileri barındıran Hollywood dekorasyonda, lüks ayrıntılar ile zengin bir görünüm şekillendirebilirsiniz. 

Mobilya seçiminizi yaparken öncelikle kumaşın dokusunu göz önüne almalısınız. Hollywood tarzda kumaşların yapısı genellikle ipek, saten kadife ve deri gibi malzemelerden meydana gelmektedir. Tonlar arasında geçişin ahenk içerisinde olduğundan emin olmalısınız.

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda mobilya seçimi

Düz yüzeyli mobilyaları tercih ederek, hem konforlu hem de görkemli bir tarz oluşturmaya özen göstermelisiniz. Benzersiz desenlere yer vermek istiyorsanız; düz ve sadeliği de bir açıdan yakalamaya çalışmalısınız. Düz bir renk kullandığınız koltuk takımlarınızda, farklı desenleri barındıran kırlentler kullanabilirsiniz. Her seçiminizde göz önüne almanız gereken en önemli düşünce; klasik ve ihtişamı bir arada kullanabilmektir.

Hollywood Tarzı Ev Dekorasyonunda Halı Seçimi

ads

Halı, bir evin dekorasyonunda olmazsa olmazlardan biridir. Diğer tarzlara oranla daha cesur hareket eden Hollywood dekorasyonda, halı seçiminde risk alabilirsiniz. Büyük kıvrımları olan veya zebra desenleriyle göz kamaştıran bir görünüme kucak açan halıları ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Siyah ve beyazın sadeliği içerisinde canlı tonlarda dokunuşlar yapmaktan korkmayın! Ayrıca pelüşten kilim veya halılara yer vererek lüks ve zengin bir görünüme kucak açabilirsiniz. Orta Çağ Barok esintilerini derinden hissedeceğiniz Hollywood stilinde, gösterişi odak noktanız yapın.

Hollywood Tarzı Ev Dekorasyonunda Aydınlatma

Hollywood dekorasyonda koyu renkler ve ihtişamlı objeler kullanıldığından dolayı evinizin yeterince aydınlandığından emin olmanız gerekiyor. Bunun için kristal taşların kullanıldığı büyük avizeler ile hem şık bir görünüme kucak açacaksınız hem de evinizin aydınlık görünümü konusunda endişeniz olmayacak. 

Mükemmelliğin Son Dokunuşu: Aksesuar

ad

Parlak bitişli ve metaliğin yansımalarını içerisi barındıran Hollywood tarzda, aksesuar seçiminde elinizi korkak alıştırmayın! Altın varaklı çerçevelerden oluşan büyük ve ihtişamlı aynalar ile mekana derinlik katabilirsiniz. 

Bunun yanı sıra; seramik figürler, ming vazolar ve parlaklığı hissettiren objeler bu dekorasyona çok yakışacaktır.

Duvarlarınızda da zengin ve zarif dokunuş yapmak isterseniz; bol bol tablo ve resimlerle canlılık oluşturabilirsiniz. Antika eşyaların harikalar oluşturacağı Hollywood tarzında, eski sandıklar veya bavullardan hoş bir alan oluşturabilirsiniz.