2019 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri

2019 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri

Sağlıklı bir cilt, ışıltılı göz makyajları, neon farlar... Baharı yansıtan tüm renkler 2019 ilkbahar - yaz trendlerinde toplandı. Ama merak etmeyin; doğal görünmek isteyenler de sezon trendlerinde kendine uygun bir şeyler bulacak!

İlkbahar-Yaz makyaj trendlerine göz gezdirelim. Bu yıl için trendler dikkati tek noktaya odaklamak üzerine yoğunlaşmıştı. Bu etki, ıslak göz kapakları, ısırılmış gibi görünen dudaklar ya da grafik eyeliner’larla sağlanabiliyor. Bize sorarsanız bu yılın trendlerinde işimizi zorlaştıracak bir nokta var. Çünkü bu yıl bakımlı ten moda.

ilkbahar yaz 2019 makyaj 1

2019 baharında genellikle soft geçişler göze çarpıyor. Ama zaman zaman çizgilerle vahşi görünümler de bu bahar ve yaz bizimle olacak gibi. Daha çok pastel ve pırıltılı kadınsı renkleri görüyoruz. Yani tam olarak baharı kutlar nitelikte.


Cilt

1: Temiz Bir Cilt

ilkbahar yaz 2019 makyaj 2

Maske gibi duran fondötenlerden, özelikle sıcak günlerde yaşattığı ağırlık hissinden hoşlanmayan çok fazla kadın var. Onlar için iyi haber! Cilde fondöten uygulaması bu sezon rafa kalkıyor. Bunun yerine ihtiyacı olan noktalara ufak bir kapatıcı uygulaması yapmayı ya da belki blur etkisi veren bir makyaj bazı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

2: Parlak Ten

Matlığı unutun. 2019 ilkbahar-yaz trendleri bize parıldamamızı söylüyor. Elmacık kemikleri ve alın bölgesi hafifçe vurgulanmış olmalı. Ama durun; toz aydınlatıcılarla değil. Daha doğal bir görünüm için krem ya da likit aydınlatıcılar kullanın.

3: Güneş Öpücüğü

ilkbahar yaz 2019 makyaj 4

Bronzer’lar geri döndü! Biliyoruz, bronzer makyajın olmazsa olmazı gibi. Ama şimdi koca bir günü güneşin altında uzanarak geçirmiş gibi görünme vakti. Tam bir Güneş öpücüğü için kahve tonlarda bir allıkla yanaklar ve burnumuza da dokunuşlar yapabiliriz.

4: Tatlı Pembe

ilkbahar yaz 2019 makyaj 5

Allıklar, göz kapakları, dudaklar… Pembe, ilkbahar-yaz trendinin gerçek bir parçası. Göz kapakları ve elmacık kemiklerinde biraz toz pembe, dudaklarında da bir gül rengi kullanabilirsin. Duochrom makyaj 2019 baharında kendini gösterecek.


Göz Makyajı

5: Dumanlı Gözler

ilkbahar yaz 2019 makyaj 6

ilkbahar yaz 2019 makyaj 7

2019 ilkbahar-yaz makyajında ağırlıklı olarak soft, hafif ve zarif geçişlerle ortaya çıkarılan dumanlı gözler yer alacak. Ametist ve kahverengi renkler dumanlı göz makyajında sık sık karşımıza çıkacak renkler olabilir.

Kirpik diplerine ametist renginde dağıtılmış bir eye-liner ve göz pınarlarına biraz ışıltı. Dumanlı göz makyajınız için bunlar yeterli olacaktır.

6: Bakımlı Kaşlar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 8

İlkbahar-yaz 2019 güzellik trendleri için makeup artistlerin kaşları nasıl şekillendirdiğini anlatan en iyi kelime, temiz. Çok az kaş farı kullanılabilir. Belirgin kaşlar içinse kaş maskarasına ihtiyacınız olacak. 

Kaşlarımız temizlenmiş olsa da inceltilmiş olmayacak. Kalın kaşlarımız yine yüzümüzdeki odak noktalarından biri. Tabii ki onları yukarı doğru tarayarak sabitliyoruz.

7: Renkli Kaşlar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 9

Kabul edelim her sezon aslında podyumlar dışında göremeyeceğimiz tabuları yıkacak cinsten birkaç trend ortaya çıkar. Doğal olarak onları sokaklarda, güblük hayatımızda çok fazla görmeyiz

Temiz bir ten, yok gibi makyaj ama renkli kaşlar. Podyum için hiç fena değil.

8: Kanatlı Eyeliner

ilkbahar yaz 2019 makyaj 10

2019 İlkbahar-yaz makyajlarımızı renkli göz makyajı görünümleri süslüyor.

Işıltılı farlar ya da bir takım taşlar kullanılarak göz çevresine kanat benzeri çizilmiş bir göz farı uygulaması yapılıyor. Toupe rengi de bir şekilde bu renklerin arasında kendine yer bulmayı başarmış gibi görünüyor.

9: Simsiyah Grafik Göz Makyajı

ilkbahar yaz 2019 makyaj 11

ilkbahar yaz 2019 makyaj 12

Grafik göz makyajını seviyorsanız likit eye-liner ve simsiyah göz farlarıyla biraz içli dışlı olmaya ne dersiniz? Bahar 2019 Makyaj Trendleri Siyah eye-liner’la göz farını birlikte kullanmayı içeriyor. Kulağa daha siyah geliyor değil mi?

10: Toupe Göz Farı

ilkbahar yaz 2019 makyaj 13

Tamamen temiz, makyajsız makyaj fikri size çekici gelmediyse toupe göz farının yardımı olabilir. 2019’un doğal görünümlü trendleri için en uygun renklerden biri. 

Makyajın bir üst seviyeye taşımak için toupe far kullanmak çok iyi bir fikir. Monochrome görüntüyü bu renkte yakalamak için bir kahverengi ruj edinmenin tam zamanı.

11: Gözlerde parıltı ve taşlar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 14

ilkbahar yaz 2019 makyaj 15

Bir yıldız gibi parıl parıl bir görünmek elbette eğlencelidir. Ama genellikle renkli kaşlar kadar ilgi çekici olduğundan podyumlar için çok daha uygun. Yine de günlük hayata uyarlanabilecek hafif dokunuşları çevremizde ve belki de aynada göreceğiz.

Bazen göz pınarında, bazen göz çizgisinde, bazen de tüm göz kapağında ışıltılar yer alıyor.

12: Renkli Göz Farı

ilkbahar yaz 2019 makyaj 16

ilkbahar yaz 2019 makyaj 17

Renk tutkunlarına kocaman bir merhaba! İlkbahar-yaz trendleri sizin için geldi. Kolay ve hızlı uygulanan, keskin bitişli rengarenk göz farlarını dilediğiniz kadar kullanın.

Cilt makyajı yapmayacağımıza göre evden çıkmak çok daha kolay olacak. majenta, toz pembe, sapsarı, bebek mavi… Koyu kırmızı ya da yeşil. Biraz grunge ama neden olmasın? İtiraf etmek gerekirse biz de daha çok duymak, yazmak ve görmek ve sürmek istiyoruz.

13: Pastel Farlar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 18

Pastel renkler 2019’un renkli ilkbahar-yaz trendlerinin bir parçası. Özellikle bu renkler makyaja daha yumuşak ve kadınsı bir yaklaşım getiriyor.

Podyumlarda bu renklerin sadece göz kapağının iç kısmına tek başına uygulanmış olarak da görebiliyoruz.

14: Neon Göz Makyajı

ilkbahar yaz 2019 makyaj 19

ilkbahar yaz 2019 makyaj 20

Neon kıyafetler, ayakkabılar, çantalar… Elbette neon 2019 yılının ilkbahar-yaz trendlerinden biri. Bir neon far paletine hala şans vermediyseniz, bu baharda bunu yapın. Ne de olsa neon modası tekrar tekrar geri dönecek.

15: Suluboya göz makyajı

ilkbahar yaz 2019 makyaj 21

Göz kapaklarında neşeli, sanatsal ve gerçekten suluboyanın muhteşem ama biraz dağınık esintisini yansıtan efektler göze çarpıyor.

Bu renkli 2019 ilkbahar-yaz trendlerinin en yüksek noktası. Günlük hayatta kullanmak için gözümüzü korkutsa da podyumları epey renklendirmişe benziyor. 

16: Altın Gözler

ilkbahar yaz 2019 makyaj 33

Makyaja hızlı, hafif ama lüks bir görünüm katmak isteyenler 2019 ilkbahar-yaz sezonunda gold renge yöneliyor.

Altın renginde göz kapakları kahverengi eye-liner’la tamamanabilir. Ya da altın rengi hem üst hem de alt kirpik diplerinde bir eyeliner görevi görecek şekilde uygulanabilir. İşte bu kadar basit!

Çok daha ilgi çekici olmak için göz kapaklarını tamamen altın rengine boyayabilirsiniz. Ama bu kadar ilgi çekmeyi istediğinizden emin olun.

17: Göz İçlerine Kalem Uygulamak / Underliner

ilkbahar yaz 2019 makyaj 23

90’ların nostaljik görüntüsü 2019 ilkbahar-yaz sezonunda geri döndü. Açıkçası bu uygulama güzel görünmekten çok etkileyici olmak isteyenlerin tercihi olacaktır. Ya da bu uygulama sizi daha etkileyici kılacak demek yanlış olmaz. Bunun bir grunge makyaj tekniği olduğunu da hatırlatalım.

18: Topaklanmış Maskara 

ilkbahar yaz 2019 makyaj 24

Bu sezon maskarada bir türlü mükemmel etkiyi bulamayanlar için çok daha kolay geçecek. Çünkü topaklanmış maskara podyumlarda kendine yer buldu. İnanılmaz ama gerçek!

Kirpik diplerinize biraz bulaşmasına aldırmayın. Gerekirse oraları biraz dağıtın. Böylece hem gözlerin vurgulanmış olacak hem de eyeliner sürme zorunluluğun ortadan kalkacak. Temiz bir cilt ve masum bir pembe rujla son derece anlamlı göründüğüne şahit olacaksınız.

19: Maskarasız makyaj

ilkbahar yaz 2019 makyaj 25

2019 ilkbahar-yaz trendleri için maskara adımını atlamanız problem değil. İlgi çekici eyeliner uygulamaları zaten göz kapaklarımızı dolduracak. Neon farlar kullandığınız zamanlarda bu trende başvurabilirsiniz. Böylece renkler daha çok ortaya çıkacak.

Maskarasız makyajda dudakları vurgulayarak da makyajı tamamlayabilirsiniz.

Dudaklar

20: Ombre Dudaklar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 26

Güney Kore’den gelen bir trend  2019 ilkbahar-yaz makyajında kendine geniş bir yer buldu. Bu trend dudak kenarlarına doğru kaybolan bir renk yoğunluğunu ifade ediyor. İç kısmlarda böğürtlen yediğimiz zaman ortaya çıkana benzer lekelenmeler göze çarpmalı. Kadınsı bir görünüm olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Dilerseniz belirgin bir rengi dudak içlerine uygulayıp kenarlara doğru dağıtabilir ya da koyu ve açık renkleri kombinleyerek geçişli bir görünüm sağlayabilirsiniz.

21: Sadece Lip Gloss

ilkbahar yaz 2019 makyaj 27

Çekmecenizin kenarında unuttuğunuz bazı favorileri yeniden masanın üzerine çıkarmanın zamanı geldi. 90’lardan ilham alan bir başka trend 2019 ilkbahar - yaz makyajınızı kolayca tamamlamak için burada. Rujun ağırlığını bir kenara bırakabilirsiniz. Bir gloss işinizi görecek.

İnce bir göz kalemi veya eyeliner’la birlikte elmacık kemiklerinizi vurgulayacak bir kontür uygulaması gloss’ların etkisini tamamlamak için gereken ortamı sağlayacak.

Bakımlı cildimiz, vurgulanmış gözlerimizle harika bir ekip işi gözlemleyebiliriz.

22: Mat Mor Dudaklar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 28

Mat görünüm ve pastel mor tonlarının canlılığını dudaklarımıza taşıyoruz.

Yelpazemiz morun solgun tonlarından yumuşak fuşyalara kadar uzanıyor.

23: Güçlü Kırmızı Dudaklar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 29

ilkbahar yaz 2019 makyaj 30

Hafif ya da ağır makyajların tümünde kırmızı dudak modası asla geçmiyor. Kırmızıda mat görünüm tamamen ortadan kalmayacak olsa da parlak kırmızıları daha fazla görmeyi bekleyebilirsiniz. 2019’da kırmızı rujun öne çıktığı sade makyajlar yine moda. Ama daha çok akşam davetleri için dikkatleri toplayan göz makyajlarıyla da eşleştirildiği zamanlar olacak.

24: Çıplak dudaklar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 31

Makyajsız ilkbahar - yaz 2019 güzellik trendleri arasına ekleyeceğimiz son unsur makyajı ruj sürmeden tamamlamak. Belki yalnızca dudak kremi hatta vaselin’le nemlendirilmiş dudaklarınızla sokağa çıkmaya hazır olun.

Her zamanki gibi gözleri biraz ortaya çıkarmak gerekebileceğini unutmuyoruz.

25: Işıltılı dudaklar

ilkbahar yaz 2019 makyaj 32

Farklı makyaj sanatçıları dudakları ışıltılı hale getirmek için farklı yöntemler denedi. Bunlardan bazıları yoğun sim uygulamak, pigmentlerden yardım almak hatta bazen tuhaf folyolar kullanmak oldu.


İREM ERZÜ

 

Fotoğraflar: Vogue, Livingly